URNOVÉ STENY, EPITAFNÉ DOSKY A PAMÄTNÉ TABULE

Stále častejšou stavbou na cintorínoch a v urnových hájoch sú urnové steny určené pre ukladanie urien do betónových schránok, prikrytých epitafnou doskou. Takéto riešenie je najekonomickejšie zo všetkých cintorínskych riešení pomníka. K urnovej stene sa dodávajú špeciálne pomníkové doplnky – lampáše a vázy určené na vertikálne uchytenie. Bežnou súčasťou epitafnej dosky na urnovej stene môže byť aj fotokeramika, krížik z bronzu, alebo gravírovaný vzor.

Epitafná doska je finančne nenáročné riešenie aj pri klasickom pomníku. Spolu s podložkou ju je možné umiestniť na zákryt alebo sa môže upevniť na inú časť pomníku. Používa sa pri pomníkoch s veľkým počtom mien, často je to riešenie ktoré výrazne zníži predpokladané náklady pri plánovanej rekonštrukcii pomníka.

Spomienku na významné udalosti a osobnosti našich dejín si môžete uctiť umiestnením kamennej pamätnej tabule na budovu, či iné pamätné miesto. Na pamätnej tabuli môže byť zoznam mien, významné dátumy alebo popis historickej udalosti. Vďaka moderným technológiám sa nemusíte obmedziť len na strohý pozlátený text. Súčasťou pamätnej tabule môže byť aj gravírovaná fotografia alebo ľubovolná grafika. Rovnakým spôsobom je možné vytvoriť tabuľku s označením sídla firmy alebo otváracích hodín prevádzky.

GALÉRIA URNOVÝCH STIEN, EPITAFNÝCH DOSIEK A PAMÄTNÝCH TABÚĽ

Kontaktujte nás

Ak Vás zaujala naša ponuka pomníkov neváhajte nás kontaktovať napríklad mailom na

pomniky@zulove-pomniky.sk

Kontaktný formulár nájdete pri každom zväčšenom obrázku aj na každej podstránke nášho webu.

Ak uprednostňujete osobný kontakt, kontaktujte nás:

Kamenárstvo STONESTORE Sekule  Sekule 737 , +421 911 170 780

Môžete si dohodnúť aj osobné stretnutie na cintoríne.

Máte otázky ? Kontaktujte nás !